Novinky

23. 5. 2020
Konec loňského roku se kromě tradičního návalu objednávek na portréty nesl ve znamení příběhu bludičky Leny. Rukopis Světla nad močálem (YA fantasy s prvky slovanské mytologie) jsem psala jako poslední soutěžní příspěvek loňského roku a putoval do Hvězdy inkoustu, soutěže nakladatelství Fragment. Jak to dopadlo, se můžete dočíst v příspěvku na blogu, ale už teď prozradím, že příští rok se můžete těšit na tištěnou knihu :-)

6. 3. 2020
Ve spolupráci s nakladatelstvím Hydra začínáme připravovat vydání sborníku Istrocon 6, ve kterém se objeví i moje Iridonea (vítězný text loňského ročníku soutěže Povídka Istroconu). Doteď byla zveřejněna i zde na webu, ale v souvislosti s chystaným sborníkem je čas ji stáhnout. Kdo si ji ještě nestihl přečíst a chtěl by, tak sborník bude k dostání na podzim :-)


Co se týče chystaných druhých vydání new adult fantasy série Správci Světů, plán je následující:

Strážci Pečeti - březen

Chrám Oka osudu - duben

Maraveův klíč - květen


2. 1. 2020
Poslední ze čtyř povídek, které jsem během loňského roku napsala, se dostala do finálové skupiny soutěže Daidalos, takže někdy letos vyjde v časopisu XB-1 :-) Jmenuje se Poutníci soumraku.


12. 11. 2019

Recenze na sbírku povídek Od všeho trochu:

https://karingaknihomolka.blogspot.com/2019/11/lucie-ortega-od-vseho-trochu-e-book.html

Druhé vydání je ke stažení zdarma.

3. 9. 2019

Během léta jsem narazila na soutěž Povídka Istroconu. Do uzávěrky zbývaly tři týdny a já jsem už neměla v plánu do konce roku žádnou další povídku psát. Ale nějak jsem v tu chvíli potřebovala pauzu od Země černé luny, tak jsem si řekla, že to přes ten (pro mě) lehce šibeniční termín zkusím. Jsem moc ráda, že jsem to udělala. Dneska jsem se dozvěděla, že moje Iridonea vyhrála první místo. V budoucnu bude k přečtení ve sborníku, zatím ji najdete v sekci povídky zde na webu.


2. 7. 2019

Druhé čtvrtletí bylo hezky nabité. Především v květnu mě trochu zaskočil vyšší zájem o portréty, než je v tomto období obvyklé, takže jsem si musela vyhradit mnohem více času na kreslení (některé portréty ještě čekají na zveřejnění, protože jsou to dárky, jiné bohužel zveřejnit nemohu, protože si to zákazníci nepřejí, což samozřejmě vždy respektuji).

Pokud jde o psaní, jelikož jsem si za tento rok předsevzala, že zkusím tři povídkové soutěže, během května jsem také napsala poslední povídku, která mi do této trojice zbývala. Dala mi docela zabrat. Ačkoliv původní nápad byl velmi jednoduchý, záhy si příběh začal žít vlastním životem, a to s takovou urputností, s jakou jsem se u povídky ještě nesetkala. Rozhodla jsem se, že moudřejší (tedy já) ustoupí, a nechala jsem příběh, aby se dovařil sám - díky čemuž jednu chvíli hrozilo, že se nevejdu do rozsahu. Protože soutěž ještě nebyla vyhodnocena, nebudu naznačoval víc a pikantnosti si nechám na později. U prvních dvou povídek (Gin a Mia) proběhly redakční úpravy a já už se teď jen těším, až na podzim vyjdou ve sbornících.

Kdo čte Strážce Pečeti a jejich pokračování, nejspíš ví, že všechny části Maraveova klíče jsou už v prodeji. Pokud jste knihu dočetli a nenávidíte mě, protože nevíte, co bude dál, mnu si tiše ruce a škodolibě se usmívám - ale taky neúnavně pracuju na čtvrtém dílu s názvem Země černé luny. Počítám, že první verzi budu mít hotovou koncem léta - potom ovšem bude pár týdnů zrát, než se vrhnu na opravy, takže se jí rozhodně dočkáte až v průběhu příštího roku (termín upřesním). Zatím můžu prozradit, že u některých kapitol se mi docela orosilo čelo :-)


5.3.2019
Dokončila jsem revizi Strážců Pečeti. Nakonec jsem upravovala víc než jen stylistiku. Někde jsem dost textu ubrala, jinde přidala, ale dopad na návaznost dalších dílů zůstal minimální. Kniha mi takto přijde hutnější. Doufala jsem, že se mi ji podaří zkrátit. To úplně neklaplo, je o pár stránek delší :-) V prodeji jako e-kniha zatím zůstává původní verze.


Teď mě čeká pár kreslicích restů - portréty, slíbená nová verze mapy Revony, kterou jsem chtěla mít hotovou do konce února (což už asi nestihnu, že?) a obálka na čtvrtou část Maraveova klíče. A pak už se naplno vrhám na čtvrtý díl. Nápady mám sepsané, zbývá je roztřídit, poskládat a můžu se pustit do psaní. Už se moc těším! :-)

17.2.2019

Podlehla jsem nátlaku a začala tvořit tento web. Mějte se mnou trpělivost :-)