Série Světla nad močálem

Slovanská fantasy, v níž se současnost prolíná se světem dávných mýtů

Světla nad močálem

Anotace:

Lena si vzala život naprosto dobrovolně - mezi lidmi už žít nemohla. Teď je z ní navka, budoucí bludička. Aby se jí skutečně stala, musí kromě nových dovedností zvládnout to hlavní: nalákat do močálu lidskou duši. Jenže po střetnutí s nepřátelskou strigou má na splnění úkolů místo sedmi let jen sedm dnů. Lena u bludiček našla milující rodinu a udělá cokoli, aby s nimi mohla žít i nadále. Zvládne přivést duši člověka, nebo ji čeká věčné zatracení?

Příběh dívky, která si přeje konec, ale zjistí, že smrt je jen začátek. V hlubokých šumavských lesích objevuje dávný svět známý jen z mýtů a legend, jehož se náhle stává součástí, a kde si přeje zůstat. Jenže skutečným problémům se nedá tak snadno uniknout a Lena bude muset objevit vlastní sílu, má-li splnit svou lhůtu a odvrátit nebezpečí, které hrozí nejen jí, ale také její nové rodině.

Dobrodružná fantasy s výrazným přesahem do vážných témat, která jsou částečně odlehčena humorem a určitou dávkou nadhledu.

TW: Psychické problémy, sebevražda

Vyšlo jako vítězný rukopis čtvrtého ročníku soutěže Hvězda inkoustu nakladatelství Fragment.

"Čelit realitě bez sarkasmu

je asi jako pracovat s kyselinou

bez ochranných rukavic."

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2021

Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Počet stran: 324

Cena: 299 Kč

Knihu je možné pořídit u každého knihkupce, nebo zakoupit přímo ode mě s podpisem a věnováním.

Tma pod srdcem

Pokračování Světel nad močálem

Anotace:

Za událostmi z minulého léta by Lena nejraději udělala tlustou čáru. Nečekaná žádost o pomoc ji však přivede zpět do Lukášova penzionu, kde odhalí znepokojivé tajemství. Kvůli němu se vydává přes Temný Nav k Ostrovu neviňátek, aby našla duši nenarozeného dítěte. Kostějovo království je ale nebezpečnější než kdy dřív a Leně by se velmi hodila Divišova pomoc. Dokáže úkol splnit? Odolá nové hrozbě, která se Temným Navem šíří? A je citlivost dar, nebo prokletí?

Lenino dobrodružství pokračuje. V tomto dílu se musí vyrovnat se skutečností, že se narodila jako nechtěné dítě, i s vlastní vysokou citlivostí.  Navštíví nová místa, posílí stará přátelství, zjistí, co dokáže s duší udělat Temnota, ale především, že co se může jevit jako slabost, je někdy naší největší sílou.

TW: deprese, zlehka otázka potratu

"Říkají, že co tě nezabije, to tě posílí.

Už ale zapomínají dodat, že tě to možná nechá

trochu rozbitou."

Nakladatel: Fragment

Rok vydání: 2022

Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Počet stran: 344

Cena: 399 Kč