Série Světla nad močálem

Slovanská fantasy, v níž se současnost prolíná se světem dávných mýtů

Série je žánrovým mixem fantasy a heavy contemporary.

Světla nad močálem

Tma pod srdcem

Anotace:

Lena si vzala život naprosto dobrovolně - mezi lidmi už žít nemohla. Teď je z ní navka, budoucí bludička. Aby se jí skutečně stala, musí kromě nových dovedností zvládnout to hlavní: nalákat do močálu lidskou duši. Jenže po střetnutí s nepřátelskou strigou má na splnění úkolů místo sedmi let jen sedm dnů. Lena u bludiček našla milující rodinu a udělá cokoli, aby s nimi mohla žít i nadále. Zvládne přivést duši člověka, nebo ji čeká věčné zatracení?


Kniha je oficiálně zařazena do YA, ale hodí se spíše pro starší čtenáře (18+).

Nejde o klasickou dobrodružnou fantasy, velký důraz je kladen na důvody, proč hlavní hrdinka Lena spáchala sebevraždu. Čtenáři v ní najdou přesah do témat sebehodnoty, vztahu člověka k životnímu prostředí, důležitosti rodinného zázemí a stability a dalších.


Vyšlo v dubnu 2021 jako vítězný rukopis čtvrtého ročníku soutěže Hvězda inkoustu.

Pokračování Světel nad močálem


Anotace:

Za událostmi z minulého léta by Lena nejraději udělala tlustou čáru. Nečekaná žádost o pomoc ji však přivede zpět do Lukášova penzionu, kde odhalí znepokojivé tajemství. Kvůli němu se vydává přes Temný Nav k Ostrovu neviňátek, aby našla duši nenarozeného dítěte. Kostějovo království je ale nebezpečnější než kdy dřív a Leně by se velmi hodila Divišova pomoc.Dokáže úkol splnit? Odolá nové hrozbě, která se Temným Navem šíří?


I zde najdete přesah do jiných témat, tentokrát půjde zejména o citlivost (je to síla, nebo slabost?), vztah s matkou a objeví se i otázka potratu. Vyšlo v červnu 2022.