Série Světla nad močálem

Slovanská fantasy, v níž se současnost prolíná se světem dávných mýtů

Série je žánrovým mixem fantasy a heavy contemporary.

Světla nad močálem

Anotace:

Lena si vzala život naprosto dobrovolně - mezi lidmi už žít nemohla. Teď je z ní navka, budoucí bludička. Aby se jí skutečně stala, musí kromě nových dovedností zvládnout to hlavní: nalákat do močálu lidskou duši. Jenže po střetnutí s nepřátelskou strigou má na splnění úkolů místo sedmi let jen sedm dnů. Lena u bludiček našla milující rodinu a udělá cokoli, aby s nimi mohla žít i nadále. Zvládne přivést duši člověka, nebo ji čeká věčné zatracení?

Kniha je oficiálně zařazena do YA, ale hodí se spíše pro starší čtenáře (17+). Jde o dobrodružnou fantasy s výrazným přesahem do témat sebehodnoty, vztahu člověka k životnímu prostředí, důležitosti rodinného zázemí a stability a dalších. Těžká témata jsou částečně odlehčena humorem a určitou dávkou nadhledu.

TW: Psychické problémy, sebevražda.

Vyšlo v dubnu 2021 jako vítězný rukopis čtvrtého ročníku soutěže Hvězda inkoustu.

"Čelit realitě bez sarkasmu

je asi jako pracovat s kyselinou

bez ochranných rukavic."

Tma pod srdcem

Pokračování Světel nad močálem

Anotace:

Za událostmi z minulého léta by Lena nejraději udělala tlustou čáru. Nečekaná žádost o pomoc ji však přivede zpět do Lukášova penzionu, kde odhalí znepokojivé tajemství. Kvůli němu se vydává přes Temný Nav k Ostrovu neviňátek, aby našla duši nenarozeného dítěte. Kostějovo království je ale nebezpečnější než kdy dřív a Leně by se velmi hodila Divišova pomoc. Dokáže úkol splnit? Odolá nové hrozbě, která se Temným Navem šíří? A je citlivost dar, nebo prokletí?


I zde najdete přesah do jiných témat, tentokrát půjde zejména o hypersenzitivitu, vztah s matkou a objeví se i otázka potratu. 


Vyšlo v červnu 2022.

"Říkají, že co tě nezabije, to tě posílí.

Už ale zapomínají dodat, že tě to možná nechá

trochu rozbitou."