Série Světla nad močálem

Slovanská fantasy, v níž se současnost prolíná se světem dávných mýtů

Příběh citlivé dívky, kterou svět lidí semele natolik, že si sáhne na život. Místo vytouženého klidu se však stává navkou, budoucí bludičkou. Ačkoliv to není to, co si představovala, brzy zjišťuje, že spolu s neživotem a magickými schopnostmi získala také novou rodinu a domov, kde může být konečně sama sebou. Má to ale jeden háček - aby mohla zůstat, musí nejprve svou přeměnu z navky na bludičku dokončit, a to znamená utopit v močálu svou první oběť. Jenže ačkoliv to zatím neví, svým příchodem do močálu získala nebezpečného nepřítele, a s tím, před čím utekla v životě, se bude muset v jiné podobě vypořádat po smrti.

Série v tuto chvíli obsahuje dva díly, které na sebe navazují, ale mají uzavřené konce.

V přípravě je další díl s názvem Pán močálu.

Světla nad močálem

Anotace:

Lena si vzala život naprosto dobrovolně - mezi lidmi už žít nemohla. Teď je z ní navka, budoucí bludička. Aby se jí skutečně stala, musí kromě nových dovedností zvládnout to hlavní: nalákat do močálu lidskou duši. Jenže po střetnutí s nepřátelskou strigou má na splnění úkolů místo sedmi let jen sedm dnů. Lena u bludiček našla milující rodinu a udělá cokoli, aby s nimi mohla žít i nadále. Zvládne přivést duši člověka, nebo ji čeká věčné zatracení?

Příběh dívky, která si přeje konec, ale zjistí, že smrt je jen začátek. V hlubokých šumavských lesích objevuje dávný svět známý jen z mýtů a legend, jehož se náhle stává součástí, a kde si přeje zůstat. Jenže skutečným problémům se nedá tak snadno uniknout a Lena bude muset objevit vlastní sílu, má-li splnit svou lhůtu a odvrátit nebezpečí, které hrozí nejen jí, ale také její nové rodině.

Dobrodružná fantasy s výrazným přesahem do vážných témat, která jsou částečně odlehčena humorem a určitou dávkou nadhledu.

TW: Psychické problémy, sebevražda

Vyšlo jako vítězný rukopis čtvrtého ročníku soutěže Hvězda inkoustu nakladatelství Fragment.

"Čelit realitě bez sarkasmu

je asi jako pracovat s kyselinou

bez ochranných rukavic."

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2021

Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Počet stran: 324

Cena: 299 Kč

Knihu je možné pořídit u každého knihkupce, nebo zakoupit přímo ode mě s podpisem a věnováním.

Tma pod srdcem

Pokračování Světel nad močálem

Anotace:

Za událostmi z minulého léta by Lena nejraději udělala tlustou čáru. Nečekaná žádost o pomoc ji však přivede zpět do Lukášova penzionu, kde odhalí znepokojivé tajemství. Kvůli němu se vydává přes Temný Nav k Ostrovu neviňátek, aby našla duši nenarozeného dítěte. Kostějovo království je ale nebezpečnější než kdy dřív a Leně by se velmi hodila Divišova pomoc. Dokáže úkol splnit? Odolá nové hrozbě, která se Temným Navem šíří? A je citlivost dar, nebo prokletí?

Lenino dobrodružství pokračuje. V tomto dílu se musí vyrovnat se skutečností, že se narodila jako nechtěné dítě, i s vlastní vysokou citlivostí.  Navštíví nová místa, posílí stará přátelství, zjistí, co dokáže s duší udělat Temnota, ale především, že co se může jevit jako slabost, je někdy naší největší sílou.

TW: deprese, zlehka otázka potratu

"Říkají, že co tě nezabije, to tě posílí.

Už ale zapomínají dodat, že tě to možná nechá

trochu rozbitou."

Nakladatel: Fragment

Rok vydání: 2022

Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Počet stran: 344

Cena: 399 Kč