Soumrak Edenu

Dystopická fantasy ze současného Pozemského ráje

Soumrak Edenu je příběh o společnosti, která se ve snaze o dokonalost dostala někam, kam by se žádná společnost dostat neměla. Příběh o útisku, lžích, manipulaci a touze po moci a nesmrtelnosti.

Je to příběh o dívce, která byla nucena vyrůstat pod diktátem hodnot, s nimiž nesouhlasí, a která se vzdala slibu, že pomstí své rodiče, aby dostala šanci na nový život. Jenže na některé sliby se nedá tak snadno zapomenout...

A především je to příběh o ceně pravdy, o svobodě a zodpovědnosti, o předsudcích a diskriminaci a o tom, kdy je vlastně zlo ještě obhájitelné.

Anotace

Dva tisíce let po odchodu andělů je Eden sužován úpadkem, jehož příčina zůstává neznámá. Pravověrní viní Heretiky a jejich zapovězenou magii a napětí mezi oběma skupinami nebezpečně stoupá.

Chrámová tanečnice Ada Efron žije posledních sedm let jako Pravověrná, tají své heretické kořeny a snaží se zapomenout, že kdysi přísahala pomstu vrahovi svých rodičů. Když je však její identita prozrazena a její nový život se ocitne v troskách, Ada ví, že přišel čas odplaty. Dokáže zjistit, co se přesně stalo o Noci velké očisty, kdy její rodiče zemřeli? Stihne vraha najít, než v Edenu vypukne válka? A pokud ho najde, bude dost silná, aby ho porazila?

Nakladatelství: Fragment

Počet stran: 416

Vazba knihy: měkká

Cena: 449 Kč

Upozornění na citlivý obsah, který se v knize objevuje: násilí, sexuální scény, sexualizované násilí, vulgární jazyk

Názory čtenářů:

"Společnost vedená ke slepé poslušnosti
se tváří v tvář svým tyranům stávala bezmocnou."

Ke knize je možné zakoupit knižní merch

Knižní záložka k Soumraku Edenu - oboustranná

Rozměr: 50 x 150 mm

Materiál: papír, matné lamino

Cena: 29 Kč 


Knižní svíčky z přírodního vosku

Oproti klasickým parafínovým svíčkám hoří výrazně déle a neuvolňují škodlivé látky. Obě svíčky jsou poměrně velké a budou vám dělat radost mnoho hodin.

Vůně: černý jasmín (při této vůni jsem knihu psala :-))

Svíčky vyrábím ručně, výsledný odstín se může lišit.

Varianty:

  • Svíčka ve sklenici z kouřového skla s bambusovým víčkem (objem nádoby: 200 ml)
  • Svíčka v černé plechovce (objem nádoby: 250 ml)

Cena: 299 Kč 

Péče o svíčku z přírodního vosku, aby vám dělala radost co nejdéle:

  • Doba hoření – při každém zapálení je třeba nechat svíčku dobře rozhořet, tj. nechat ji hořet tak dlouho, aby se vosk roztavil až k okrajům nádoby. V opačném případě by se začal tvořit tunel. U prvního zapálení to může trvat trochu déle. Na druhou stranu při delším hoření (přes 4 hodiny) se roztaví větší část vosku, hoření se zrychluje a celá nádoba se může začít více zahřívat.
  • Péče o knot – optimální délka knotu je cca 3-5 mm. Po každém hoření je třeba knot zkrátit na tuto délku.

U přírodních svíček bez aditiv je běžné, že po prvním zapálení už není povrch svíčky úplně hladký a barva jednotná. Je to způsobeno nerovnoměrnou krystalizací vosku a nemá to žádný vliv na funkčnost.

Dále je vhodné dodržovat obecné zásady pálení svíček: nestavět do průvanu nebo na hořlavý povrch, nenechávat hořet bez dozoru atd.

Přírodní vosk se velmi snadno odstraňuje. Po vyhoření svíčky stačí nádobu nahřát a vytřít zbytky vosku (i s plíškem na knot) ubrouskem. Pak můžete nádobu umýt a dále používat dle uvážení 😊